جستجو:

مخزن دیگ بخار (Boiler tank) چیست؟ کاربرد و طرز کار مخزن دیگ بخار (Boiler tank) چگونه است؟

بویلر - مخزن دیگ بخار چیست؟ کاربرد و طرز کار مخزن دیگ بخار چگونه است؟ تانک تحت فشار بالا از جنس چدن یا آلیاژ های فولاد

تانک تحت فشار بالا از جنس چدن یا آلیاژ های فولاد. قیمت مخزن دیگ بخار. تولید و عرضه ديگ های بخار استاندارد بویلر بخار. پمپ های فشار قوی مخصوص پمپاژ آب به بویلر. بویلرهای صنعتی و نیروگاهی فایرتیوپ. بویلر های کم مصرف در انواع مختلف ایستاده و خوابیده از جنس چدن جهت تولید بخار صنعتی. شیرآلات کنترلی فشار قوی بویلر بخار . دیگ های آبگرم فولادی و چدنی جهت سیستم های گرمایشی ساختمان.

 • مخزن دیگ بخار مخزن دیگ بخار
 • دیگ بخار دیگ بخار
 • الکتروپمپ تغذیه دیگ بخار الکتروپمپ تغذیه دیگ بخار
 • دیگ بخار فولادی دیگ بخار فولادی
 • دیگ بخار چدنی دیگ بخار چدنی
 • شیر کنترل سیستم بخار شیر کنترل سیستم بخار
 • دیگ آب گرم دیگ آب گرم

شرکت های تولید کننده مخزن دیگ بخار

 • شرکت آذر دما گستر - تولید کننده انواع دیگ های آبگرم و بخار
 • شرکت استیم بویلر - ساخت وفروش دیگهای بخار .تعمیرات اساسی .لوله و ورقهای آتشخوار.مشاوره طرحهای تاسیساتی
 • شرکت ناب زیست - تولید کننده تجهیزات تصفیه فاضلاب
 • فروشگاه مرندی - فروش و نصب و راه اندازی پکیج بویلر
 • نماینده شرکت متال دیگ - فروش دیگ و بویلر و مخازن تحت فشار
 • گروه صنعتی نوین بویلر - تولیدکننده انواع دیگهای فولادی

دیگ های روغن داغ جهت گرمایش غیر مستقیم مورد استفاده در صنایع. مورد استفاده در بویلر و دیگ های بخار در انواع صفحه ای و پوسته و لوله. دستگاهی که سختی و رسوبات آب موجود در بویلر را برطرف میکند. هوازدا یا دستگاه حذف کننده گاز از آبی که در لوله کشی بویلر در جریان است در انواع خلاء، اتمسفریک و تحت فشار. عرضه کلیه تجهیزات مرتبط با تأسیسات بخار در ساختمان و صنعت. انواع دیگ های صنعتی و ساختمانی جهت استفاده در سیستم های گرمایشی. دیگ شوفاژ های سانترال از جنس چدن.

تانکرهای GRP یا فایبرگلاس مورد استفاده در پالایشگاه ها و صنایع نفت و گاز. مخازن کامپوزیتی مخصوص نگهداری مایعات خورنده. تانک دوجداره که منبع آب گرم موتورخانه جهت لوله کشی شوفاژ می باشد. تانکرهای افقی مخصوص نگهداری مایعات از جنس پلی اتیلن یا گالوانیزه. تانکر های فلزی نگهداری آب با ارتفاع 5 متر تا 50 متر. تانک ها و مخازن ساخته شده از فولاد ضد زنگ یا استنلس استیل برای نگهداری شیر و لبنیات. شیرآلات سوپاپی ضد زنگ جهت کنترل فشار در بویلرها و مخازن تحت فشار.

مخزن تحت فشار پلاستیکی، آلومینیومی یا فایبرگلاس که این مخازن در لوله کشی های بویلر، چیلر و رادیاتور استفاده میشود. تانکرهایی هستند سفید رنگ از جنس پلی اتیلن که برای بهبود کارایی به صورت چند لایه تولید میشوند. تانک های چند لایه و تانکرهای تک لایه پلی اتیلن برای نگهداری آب و انواع مایعات اسیدی و شیمیایی. تانکرهای فلزی نگهداری نفت، گازوئیل و بنزین. تانک هایی جهت نگهداری مواد شوینده . تانک های نگهداری مایعات از جنس فولاد ضد زنگ. انواع تله بخار که مهمترین قسمت سیستم بخار در انواع ترموستاتیک و مکانیکی.

تله بخار ویفری و یتله بخار بیمتالیک. شیر صافی فلنجدار و رزوه ای از جنس استیل، چدن و برنج . تانک های سفید افقی تک لایه یا چند لایه از جنس پلی اتیلن که به صورت مخازن خوابیده هستند. مخازن یا تانک عمودی تک لایه یا چند لایه از جنس پلی اتیلن. تانک های پلاستیکی مثلثی از جنس پلی اتیلن. تانک پلاستیکی مخصوص حمل مایعات روی وانت . مخازن تک لایه یا چند لایه پلی اتیلن یا گالوانیزه یا کامپوزیت جهت نگهداری آب آشامیدنی.

تانک های پلی اتیلنی حفاظ دار مخصوص نگهداری مایعات صنایع غذایی و بهداشتی . پکیج گرمایشی چگالشی یا بویلر چگالشی با راندمان بالای 90% جهت استفاده در شوفاژ ها و گرمایش از کف ساختمان. شیرآلات چدنی سوزنی فشار قوی مورد استفاده در بویلر و موتورخانه. مخازن نگهداری آب که با مواد پلی اتیلن به صورت تک لایه و سه لایه و چهار لایه ساخته می شوند. مخازن مورد استفاده جهت نگهداری انواع مختلف مایعات گرم و سرد با روکش، خواص و اجناس متنوع و چند لایه. تانک پلی اتیلن تک لایه و چند لایه مخصوص نگهداری آب آشامیدنی. مخازن پلی اتیلن چند لایه جهت سالم نگهداشتن آب.

لوله های فولادی API در گرید های A25 تا X70 جهت خطوط انتقال نفت و مواد شیمیایی و ساخت بویلر. انواع لوله های PVC برای برقکشی و فولادی نسوز آتشخوار از جنس استیل 304 برای استفاده در بویلر. شیرآلات کنترلی فشار قوی مقاوم در برابر گرمای بخار . سوپاپ اطمینان دیگ بخار و روغن داغ از جنس فولاد. دیگی فولادی شامل شبکه های لوله داخل آن که در تماس مستقیم با آتش هستند.

مخزن دیگ بخار
High pressure tanks made of cast iron or steel alloys

استفاده از پمپ و مخزن برای افزایش فشار آب

با توجه به کم شدن فشار آب منازل و آپارتمان ها باید راه حلی برای غلبه بر افت فشار آب یافت. برای این کار استفاده از پمپ و مخزن پیشنهاد می شود به تازگی مخازن آب را با مواد پلاستیکی می سازند که نسبت به تانک های گالوانیزه سابق هم ارزان تر هستند و هم بهداشتی تر. تانک های پلاستیکی در حجم های ۱۰۰ تا ۲۰ هزار لیتر تولید و ساخته می‌شوند.
وصل کردن مستقیم پمپ به لوله آب شهر از لحاظ اخلاقی و فنی کار اشتباهی است. به جای آن می توان مخزن را مستقیم به لوله آب شهر وصل کرده و پمپ را هم به مخزن متصل نمود وقتی مخزن پر از آب می شود آب توسط پمپ به داخل ساختمان پمپاژ می شود. فشار آب خروجی پمپ ها متفاوت است پمپهای نیم اسب تا چند اسب فشار و دبی خروجی متفاوتی تولید می کنند. پمپ خانگی یک اینچ از نیم تا یک اسب قدرت دارد و می تواند تا ارتفاع ۷۰ متری آب را پمپاژ کند. پمپ های صنعتی تا چند اینچ هستند و با برق سه فاز کار می کنند و قدرت های بسیار بالاتری نسبت به پمپ های منازل دارند.

نصب پمپ و مخزن جهت ذخیره و استفاده از آب

با ترکیب پمپ آب و تانک آب می توانید همیشه در طول شبانه روز فشار آب مناسب داشته باشید مخازن پلی اتیلن با افزایش ضخامت آنها نیز افزایش می یابد و کلیه حجم ها در لایه بندی های پک تا چند لایه تولید می‌شود همچنین مخازن کاملاً یکپارچه و بدون درز هستند و در مدل‌های عمودی و افقی موجود هستند در مخازن افقی چهار محل اتصال و در مخازن عمودی ۸ محل برای نصب اتصالات تعبیه شده است.
درب مخازن متناسب با حجم و به صورت پیچی طراحی شده است شیارهای تعبیه شده روی بدنه باعث قوی تر شدن و زیبایی محصول می شود مخازن تک لایه برای نگهداری مواد شیمیایی و سوختی مناسب است و مخازن سه لایه برای نگهداری طولانی مدت آب بدون تغییر رنگ و بدون تغییر بو و مزه و برای جلوگیری از نفوذ نور خورشید به داخل مخزن توسط لایه ضد ماوراء بنفش مناسب است مخازن پلی اتیلن چهار لایه برای جلوگیری از نفوذ خورشید به داخل مخزن به طور ۱۰۰% توسط لایه داخلی محافظت می شود. افزایش ضخامت مخزن پلی اتیلن و بالا بردن مقاومت از ویژگی های مهم مخازن ۴ لایه می باشد

نکات ضروری جهت حمل نصب و نگهداری تانک های پلی اتیلن

مخازن را روی سطح کاملاً صاف نصب کنید و از آتش و مواد گرمازا دور نگه دارید همچنین محل نصب را کاملا یکدست ایجاد کنید و از برخورد اشیاء نوک تیز و داغ به بدنه مخازن جلوگیری کنید که محل نصب باید بزرگتر از پایه‌های مخزن باشد و در مخازن هنگام استفاده در تمام مدت بسته باشد مخازن پلی اتیلن را از الکتریسته دور نگه دارید زمانی که مخازن پلی اتیلن از مایعات پر است آرام رانندگی کنید جهت ساخت فونداسیون محل نصب مخزن از مصالح محکم و قوی استفاده کنید اتصالات ورود و خروج سیال الزاماً در محل پیش بینی شده روی مخزن نصب شود

کاربرد مخزن دیگ بخار
طرز کار مخزن دیگ بخار

سوالات کاربران در مورد مخزن دیگ بخار (بویلر) چیست؟