جستجو:

رابط های نوار تیپ (Tape connector) چیست؟ کاربرد و طرز کار رابط های نوار تیپ (Tape connector) چگونه است؟

رابط - رابط های نوار تیپ چیست؟ کاربرد و طرز کار رابط های نوار تیپ چگونه است؟ اتصالات مورد استفاده در آبیاری با نوارتیپ

اتصالات مورد استفاده در آبیاری با نوارتیپ. قیمت رابط های نوار تیپ. رابط دو سر نوار آبیاری قطره ای که بوسیله مهره پیچی آب بندی میشود. اتصال رابط که دو سر نوار آبیاری قطره ای را به هم وصل میکند. اتصال رابط 16 میلیمتری برای وصل کردن نوار تیپ به لوله آبیاری قطره ای. اتصال رابط به نوار تیپ آبیاری قطره ای را به لوله 16 میلیمتری متصل میکند. رابط هایی هستند که برای ارتباط در نوارتیپ استفاده میشود. رابط ها و تبدیل ها با سایز های مختلف جهت اتصال لوله های پلی اتیلن.

 • رابط های نوار تیپ رابط های نوار تیپ
 • رابط تیپ به تیپ مهره دار رابط تیپ به تیپ مهره دار
 • رابط تیپ به تیپ رابط تیپ به تیپ
 • رابط لوله به تیپ رابط لوله به تیپ
 • رابط تیپ به لوله رابط تیپ به لوله
 • رابط تیپ رابط تیپ
 • رابط های پلی اتیلن رابط های پلی اتیلن

شرکت های تولید کننده رابط های نوار تیپ

 • بهینه اب برخوار پرشین - تهیه و پخش لوله و اتصالات بارانی و قطره ای
 • تولید شیلنگ عمرانی - تولید کننده انواع شیلنگ های آبگرمکن
 • خدمات کشاورزی آریا - تولیدکننده رایزر المینیومی.تولید کننده سوپاپ .سرشیلنگ فلزی .نمایندگی فروش ابپاش های پلیمری ترکیه ای و اتصالات سطحی سریع
 • شرکت آذین پلاست نقش جهان - تولید کننده نوار آبیاری قطره ای/ لوله پلی اتیلن سنگین و سبک/اتصالات قطره ای- کلیه تجهیزات آبیاری تحت فشار/انواع لوله تاشو : نخدار/لی فلت/مه پاش
 • شرکت اتصالات شلنگی بشل - تولیدکننده انواع شلنگهای پکیج و زیردستشویی
 • شرکت فن آوران زاگرس - تولید کننده قطعات بارانی
 • شرکت کیا سامان پایدار K.S.P - تامین کننده قطعات کشاورزی و صنعتی
 • گروه صنعتی مدرن - تولید سرشلنگ سوپاپ و رابط آهنی و اتصالات کشاورزی

رابط هایی جهت اتصال دو نوار تیپ به هم که با حلقه ای که روی آن قرار دارد به روش کشویی آب بندی میشود. لوله هایی که در لوله کشی های خطوط انتقال برای وصل کردن دو لوله به همدیگر کاربرد رابط را دارند. لوله های پلاستیکی بسیار نازک از جنس پلی اتیلن با قطره چکان هایی در فواصل 10 تا 30 سانتی متر. نوار آبیاری با قطره چکان هایی در فاصله 10 تا 30 سانت با آبدهی 1 تا 3 لیتر در ساعت و 2 تا 5 نازل ورودی و خروجی. اتصال رابط 16 میلیمتر مخصوص لوله های آبیاری قطره ای. موفه پلی اتیلن یک نوع رابط هست که میتواند مقاومت خطوط لوله در در برابر کش آمدن و انبساط و انقباض بالا ببرد. نوار های آبیاری با قطره چکان های داخلی.

انشعاب پلاستیکی یا بست ابتدایی برای وصل شدن به نوار آبیاری قطره ای. اتصالی جهت انشعاب گرفتن از خط لوله برای نوار آبیاری قطره ای. اتصالات رابط جهت به هم بستن لوله های 16 میلیمتر آبیاری قطره ای. اتصال رابط کوپلینگی مورد استفاده در لوله کشی پکس. اتصال رابط لوله کشی پکس ساختمانی کوپلردار و پرسی. رابط هایی که بوسیله فلنج به لوله بسته میشوند. تجهیزات دستگاه تولید نوار های آبیاری قطره ای پلاگ دار.

نوارهای آبیاری قطره ای که دریپرها در کنار لوله قرار گرفته. اتصال رابطی که جهت لوله کشی 5 لایه پرسی استفاده میشود که یک طرف آن یا مهره آچار خور محکم و آب بندی میشود (ایزوپایپ - نیوپایپ - سوپرپایپ). اتصال رابط کوپلردار برای استفاده در لوله کشی های ساختمانی 5 لایه پرسی . نوار های آبیاری قطره ای که در اصطلاح درز از بغل هستند. نوار آبیاری که ضخامت دیواره لوله آن 200 میکرون باشد. ماشین کامل خط تولید نوار تیپ به همراه قطعات یدکی. نوار آبیاری قطره ای تولید شده در کشور یونان.

اتصال رابط که از داخل رزوه دار میباشد. شیرآلاتی که از جنس پلیمر (PVC) هستند و دو سر آن رابط کوپلر دار است. شیرهای پلیمری که یک سر آن پیچی هست و طرف دیگر رابط پلی اتیلن. اتصالی جهت بستن انتهای نوار آبیاری قطره ای. نوعی از اتصالات است که دو لوله را در امتداد هم به یکدیگر متصل و آب بندی میکند. نوارتیپ های 175 تا 200 میکرون آبیاری قطره ای با دبی 1.5 تا 3 لیتر در ساعت. نوارهای پلاستیکی مشکی رنگ با ضخامت ۱۵۰ تا ۲۰۰ میکرون با سوراخ هایی جهت خروج تدریجی آب جهت آبیاری قطره ای.

کلیه اتصالات مورد استفاده در آبیاری به کمک نوارتیپ. یک اتصال رابط هست که میتواند از لوله لی فلت انشعابی برای نوار آبیاری قطره ای ایجاد کند. نوار آبیاری قطره ای برای استفاده در طرح های آبیاری تحت فشار . شیرآلاتی که جهت کنترل انشعابات آبیاری به روش تیپ استفاده میشوند. لوله هایی با دیواره بسیار نازک از جنس پلی اتیلن شبیه به نوار که جهت آبیاری قطره ای استفاده میشوند. نوار هایی از جنس پلی اتیلن یا پلی پروپیلن با سوراخ هایی جهت خروج قطره ای آب. نوار های آبیاری قطره ای از جنس پلی اتیلن و پلی پروپیلن.

رابط نامساوی که قطر دو طرف آن با هم برابر نیستند. اتصال رابط پلی اتیلن با مارک ارهاس. انواع رابط های مساوی و نامساوی مخصوص لوله های پلی اتیلن. نوار آبیاری با قطره چکان هایی در فاصله 10 تا 30 سانت با آبدهی 1 تا 3 لیتر در ساعت و 2 تا 5 نازل ورودی و خروجی. اتصال رابط 16 میلیمتری آبیاری قطره ای با رینگ ها پلاستیکی در دو طرف برای آب بندی بهتر. نوار آبیاری قطره ای با مارک رویال دریپ. رابط از جنس فولاد با روکش گالوانیزه که داخل آن رزوه دار است.

رابط های نوار تیپ
Fittings used in irrigation with tape tube

از سال های پیش که خطر کم شدن منابع آب برای کشاورزان روشن شد، استفاده از سیستم های هوشمند در چاه های آب و بهره گیری از روش های نوین آبیاری همچون آبیاری قطره ای و تحت فشار به عنوان جایگزین روش های آبیاری سنتی که در آن حجم زیادی از آب به هدر می رود، در دستور کار قرار گرفت.

آب حیاتی ترین نیاز کشاورزی است و وابستگی کشاورزی به آب بیش از سایر بخش ها است، با کاهش بارندگی در سال های اخیر، شیوه آبیاری از شکل سنتی به سمت روش های علمی و بهینه آبیاری مانند آبیاری قطره ای تیپ در حال تغییر است. اجرای نوار تیپ به لحاظ افزایش بازدهی آب و کاهش مصرف آن اهمیت بالایی دارد و یکی از ضرورت ها با توجه به وضعیت اقلیمی، صرفه جویی در مصرف آب است.

سالانه اجرای سامانه نوین ابیاری در 250 هزار هکتار زمین در دستور کار قرار می گیرد و در سال گذشته با توان فنی و مهندسی داخل کشور در راستای اقتصاد مقاومتی بیش از 300 هزار هکتار زمین زیر پوشش سامانه های آبیاری قرار گرفت. ۸ میلیون هکتار از اراضی کشاورزی کشور باید تحت سامانه‌های نوین آبیاری قرار گیرد بنابراین تاکنون ۲۰ درصد از اراضی کشور تحت آبیاری‌های تیپ قرار گرفته‌اند که این رقم بدون در نظر گرفتن مناطق گرمسیری و خوزستان است.

از ابتدای اجرای طرح سال ۶۹ تاکنون، یک میلیون و ۷۴۰ هزار هکتار از اراضی کشاورزی به نوارتیپ تجهیز شده است، این اقدام صرفه جویی در مصرف ۷.۵ میلیارد مترمکعب آب را به همراه داشته است و ۳۰هزار هکتار از مزارع گندم و جو تحت آبیاری تیپ قرار گرفته است. ایجاد استخر ذخیره آب ضرورت اجرای نوارتیپ است، در احداث این استخرها باید از روش های فنی برای جلوگیری از هدررفت، نفوذ یا تبخیر آب استفاده شود.

روباز بودن استخرهای ذخیره آب به افزایش تبخیر می انجامد، کشاورزان با دیدن کاهش میزان ذخیره آب در استخر، دوباره به برداشت آب از چاه اقدام می کنند که چندباره به چرخه تبخیر تبدیل می شود و این روند ادامه می یابد. ایجاد استخر ذخیره گام اول احداث روش نوین آبیاری است و کشاورزان چاره ای جز این ندارند.

احیا و مرمت قنوات، احداث شبکه های آبیاری و زهکشی، اجرای عملیات لوله گذاری، تسطیح اراضی کشاورزی و اجرای طرح پوشش انهار سنتی از جمله اقدام هایی است که در سال های گذشته توسط سازمان جهاد کشاورزی برای بهینه سازی مصرف آب در بخش کشاورزی صورت گرفته است.

با اجرای طرح نوار تیپ راندمان آبیاری از 30 درصد سنتی به 70 الی 90 درصد افزایش پیدا می کند. برای محصولی مثل پنبه می توان از روش آبیاری تیپ استفاده کرد اما لازم است در 5 تا6 ماه مدت زمان کشت محصول، سه بار در هفته زمین ها آبیاری شوند یعنی کشاورز حداقل 60 آبیاری دقیق انجام دهد تا به بهره وری 90 درصدی تعیین شده برسد.

کاربرد رابط های نوار تیپ
طرز کار رابط های نوار تیپ

سوالات کاربران در مورد رابط های نوار تیپ (رابط) چیست؟