دنبال چه میگردید؟

مواد

مواد اولیه پلیمری و فلزی مورد استفاده در صنعت لوله و اتصالات

در جریان پروسه تولید لوله و اتصالات و اعلام قیمت نهایی محصولات قطعا مواد خام مصرفی این صنعت نقش اصلی را بازی میکند. به عنوان مثال آلیاژ برنج و چدن و نوسانات آن در بازار فلزات در ساخت و مونتاژ شیرآلات ساختمانی و صنعتی دخیل است. در عملیات گالوانیزاسیون که با غوطه ور کردن لوله فولادی در روی مذاب انجام میشود و یا الکترولیت و یا آبکاری رینگ های فولادی از مواد اولیه استفاده میشود.
قیمت مواد پلی اتیلن و سایر مواد خام پلیمری مثل پی وی سی هر روز تغییر میکند و این تغییر در بهای تمام شده این محصولات نقش دارند. مواد بازیافتی مثل انواع گرانول ها که از آسیاب کردن لوله های ضایعاتی ساخته میشود نوع دیگری از مواد مصرفی صنعت لوله و اتصالات هست.
امروزه صنعت بازیافت به کمک صرفه جویی در مواد نو پالایشگاه را دارد. این بدان معنیست که وقتی میتوان مثلا نوارتیپ با کیفیت را با گرانول های ضایعاتی تولید کرد چرا باید مواد خام با ارزش را هدر دهیم؟ مواد خام نفتی ثروت ملی ما محسوب میشوند پس هرچه این مواد درست و بهیته مصرف شوند برای آیندگان میراث بهتری به جا خواهیم گذاشت. سالانه ۸ میلیون تن پلاستیک زباله ای به اقیانوس‌ها ریخته می‌شود اگر بتوانیم به کمک بازیافت و استفاده مجدد مواد پلیمری از آلودگی های محیط زیست بکاهیم کمک بزرگی به طبیعت کرده ایم.
مواد پلاستیکی بیشترین مصرف را در بین مواد خام نفتی دارند در تولید اتصالات و همچنین شیرآلات از مقدار زیادی پی وی سی و همچینی در تولید لوله از مقادیر بالای پلی اتیلن و پلی پروپیلن استفاده میشود. مرجع قیمت دهی این مواد در ایران بورس کالا میباشد و این نرخ بر اساس قیمت جهانی نفت تعیین میشود. صادرات مواد پلیمری بوسیله بخش خصوصی هدف نهایی ماست.

لیست قیمت مواد

کانال بازار لوله
RSS